Aktualności

  • 28-09-2023

DWA MILIONY ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA NA LIPOWĄ W WIECHLICACH

20 września br. Szprotawa otrzymała promesę, wystawioną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na kwotę 2.000.000 zł. Środki przyznane z Rządowego Funduszu Polski Ład przeznaczone zostaną na przebudową ulicy Lipowej w Wiechlicach.
 
- Mieszkańcy Wiechlic mają kolejny powód do zadowolenia. Do prawie zakończonej już inwestycji przebudowy ulic Akacjowej, Klonowej i Brzozowej, wkrótce dołączy również ulica Lipowa – informuje burmistrz Mirosław Gąsik. – Przedsięwzięcie oszacowane na kwotę 2,5 mln zł zrealizowane zostanie w formule zaprojektuj i wybuduj.
 
W pierwszej kolejności wykonana zostanie dokumentacja projektowa. Następnie, na jej podstawie, przeprowadzone zostaną roboty budowlane z wymianą oświetlenia i kanalizacji deszczowej. Droga zyska nową nawierzchnię asfaltową, ścieżkę rowerową oraz spójny ciąg nowych chodników. Całość dopełni montaż elementów uspokojenia ruchu. Generalnie przebudowana Lipowa będzie stanowiła łącznik ulic Brzozowej i Akacjowej.
 
Ale to nie koniec! Inwestycja kryje również niespodziankę dla dzieci… Otóż, w jej ramach, przebudowany zostanie i wzbogacony o nowe elementy istniejący plac zabaw, tak aby był on bezpiecznym i komfortowym miejscem relaksu i odpoczynku dla całych rodzin.
 
Jak widać projekt ma ogromne znaczenie dla rozwoju Wiechlic. W jego efekcie stworzona zostanie, kompleksowa, bezpieczna i spójna sieć komunikacyjno- transportowa, która przyczyni się do  podniesienia potencjału społeczno- gospodarczego gminy oraz jakości życia mieszkańców Wiechlic.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją