Aktualności

RATUSZ PRZYJAZNY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

30 września br. w Urzędzie Miejskim w Szprotawie zakończono realizację projektu pn. „Dostępny samorząd”, w ramach którego parter magistratu dostosowano do obsługi osób niepełnosprawnych. Zadanie wykonano dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020,  w wysokości 100 tys. zł.
 
Przedsięwzięcie objęło przebudowę Biura Obsługi Klienta, które obecnie mieści się w nowym, większym  pomieszczeniu, a stanowiska pracy zostały wyposażone zostały w urządzenia pozwalające obsłużyć osoby z dysfunkcjami wzroku, ruchu oraz słuchu.
 
Zdobyty grant pozwolił m.in. :
  • w ramach dostępności architektonicznej - zamontować wypukłe ścieżki dla osób z niepełnosprawnością wzroku, zakupić plan tyflograficzny, zakupić ladę recepcyjną dostosowaną do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, zakupić 3 krzesła ewakuacyjne i zmodernizować toaletę dla niepełnosprawnych.
  • w ramach dostępności cyfrowej - nagrać film w języku migowym z informacją o zakresie funkcjonowania urzędu oraz informację w tekście łatwym do czytania, opisującą zakres działalności Urzędu.
  • w ramach dostępności komunikacyjno-informacyjnej - zamontować tabliczki przy drzwiowe z napisami w alfabecie Braillʼla, zakupić dwie pętle indukcyjne - wzmacniacze dźwięku, poprawiające słyszalność i spełniające potrzeby dostępności dla osób niedosłyszących (zamontowane w BOK oraz Kasie), zakupić zestaw komputerowy przystosowany do usługi tłumacza migowego, szkła powiększające, uchwyty na kule, infokiosk dzięki któremu będzie można porozmawiać z doradcą do spraw osób niepełnosprawnych, a ciągi komunikacyjne pionowe i poziome oznaczono piktogramami.
Dzięki zrealizowanemu projektowi zniwelowano większość barier architektonicznych, cyfrowych oraz   komunikacyjno- informacyjnych. Urząd Miejski w Szprotawie jest instytucją w pełni przyjazną osobom niepełnosprawnym i przeciwdziała wkluczeniom społecznym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: RATUSZ PRZYJAZNY OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON